Vlerësime, Software, Lojëra, internet, Dritaret

MacOS: Kthejeni dritaren jashtë ekranit në ekran

MacOS: Kthejeni dritaren jashtë ekranit në ekran

Një listë e rregullimeve të mundshme për një problem ku mund të keni humbur një dritare aplikacioni jashtë ekranit në macOS.

Si të instaloni Epic Games Store në Steam Deck

Si të instaloni Epic Games Store në Steam Deck

Epic Games Store është një platformë dixhitale e shpërndarjes për video lojëra dhe softuer. Nisur në dhjetor 2018 nga Epic Games, kompania e njohur

Si të ndryshoni pamjen e orës në një Fitbit Versa 4

Si të ndryshoni pamjen e orës në një Fitbit Versa 4

Ndryshoni pamjen e orës së Fitbit Versa 4 për t'i dhënë orës tuaj një pamje të ndryshme çdo ditë falas. Shihni sa e shpejtë dhe e lehtë është.

How to Change the Language on Android TV

How to Change the Language on Android TV

Discover how easy it is to change the language on your Motorola Android TV and how you can even do it if youre in a hurry.

Steam Deck: Si të luani në distancë nga kompjuteri juaj

Steam Deck: Si të luani në distancë nga kompjuteri juaj

Përdorimi i lojës në distancë në një kuvertë Steam ofron disa përparësi, duke e bërë atë një opsion tërheqës për lojtarët që kërkojnë fleksibilitet, komoditet dhe një përmirësim të

Si të personalizoni panelin e cilësimeve të shpejta në Galaxy S23

Si të personalizoni panelin e cilësimeve të shpejta në Galaxy S23

Paneli i cilësimeve të shpejta në pajisjet Android është një mjet i fuqishëm dhe i përshtatshëm që ofron qasje të lehtë në cilësimet dhe veçoritë thelbësore. Megjithatë, jo

Si të konfiguroni një telefon të ri Android

Si të konfiguroni një telefon të ri Android

Nisja në udhëtim me një smartphone krejt të ri Android është emocionuese, emocionuese dhe paksa frikësuese. Sistemi operativ më i fundit Android është i mbushur me

Rregullim: Mikrofoni i Windows 11 nuk funksionon

Rregullim: Mikrofoni i Windows 11 nuk funksionon

Mikrofoni i Windows 11 që nuk funksionon është një problem që mund të hasni. Këtu janë këshillat që të mund ta rregulloni problemin dhe ta harroni atë.

Server i dedikuar kundrejt serverit të përbashkët të pritjes

Server i dedikuar kundrejt serverit të përbashkët të pritjes

A po kërkoni për një mundësi të zbatueshme për pritjen e faqes në internet? Mësoni ndryshimin midis një serveri të dedikuar kundrejt një serveri të përbashkët pritës.

Si të përdorni rutinat e Google Assistant në Android

Si të përdorni rutinat e Google Assistant në Android

Në botën e sotme me ritme të shpejta, gjetja e mënyrave për të thjeshtuar dhe përmirësuar rutinat tona të përditshme është më e rëndësishme se kurrë. Fut rutinat e Google Assistant, a

Si të ndryshoni shkurtoret e ekranit të kyçjes në Android 14

Si të ndryshoni shkurtoret e ekranit të kyçjes në Android 14

Ekrani i kyçjes në pajisjen tuaj Android është më shumë se thjesht një pengesë për të mbrojtur të dhënat tuaja; është gjithashtu një portë për qasje të shpejtë në përdorimin tuaj më të shpeshtë

Si të krijoni dhe personalizoni desktopët virtualë në Windows 11

Si të krijoni dhe personalizoni desktopët virtualë në Windows 11

Krijoni dhe personalizoni Desktop Virtualë në Windows 11 duke ndjekur këto hapa miqësorë për fillestarët për të ndarë punën tuaj dhe gjërat personale.

Si të aktivizoni elektrik dore në telefonin Android

Si të aktivizoni elektrik dore në telefonin Android

Në fushën e telefonave inteligjentë, disa nga veçoritë më të vlefshme janë shpesh më të neglizhuara. Një veçori e tillë, e disponueshme gjerësisht në pajisjet Android,

Si të rregulloni vetë ndezjet Bluetooth në Android

Si të rregulloni vetë ndezjet Bluetooth në Android

Zbuloni se si të rregulloni vetë aktivizimet e Bluetooth në Android me këto metoda miqësore për fillestarët që duhen ndjekur.

Windows 11: Qasja refuzohet kur modifikohet skedari HOSTS ose LMHOSTS

Windows 11: Qasja refuzohet kur modifikohet skedari HOSTS ose LMHOSTS

Zgjidh një problem ku nuk mund të modifikosh skedarin LMHOSTS ose HOSTS në Microsoft Windows 11 sepse qasja është refuzuar.

Një listë e emrave qesharak të Wi-Fi

Një listë e emrave qesharak të Wi-Fi

Më pëlqen t'i argëtoj fqinjët e mi duke ndryshuar rrjetin tim Wi-Fi me emra të ndryshëm qesharak. Nëse po kërkoni ide për një emër qesharak Wi-Fi, këtu

Si të përditësoni BIOS-in në ASUS ROG Ally

Si të përditësoni BIOS-in në ASUS ROG Ally

Përditësoni BIOS-in në ASUS ROG Ally për të mbajtur në gjendje të mirë dhe për të ndihmuar në shmangien e çdo problemi që do të ndërhynte në përvojën e përdoruesit.

Çfarë është Lidhja e Thellë?

Çfarë është Lidhja e Thellë?

Lidhja e thellë është teknika në trend e ridrejtimit të përdoruesit. Mësoni rreth lidhjes së thellë këtu për ta përdorur atë për të rritur trafikun e faqes suaj të internetit ose aplikacionit.

Çfarë është AR Cloud?

Çfarë është AR Cloud?

AR është gjëja tjetër e madhe e internetit për argëtim, punë ose biznes. Mësoni renë AR në detaje për t'u bërë një përdorues i informuar.

Si ta mbani menaxherin e detyrave gjithmonë në krye në Windows 11

Si ta mbani menaxherin e detyrave gjithmonë në krye në Windows 11

Mbajeni menaxherin e detyrave gjithmonë në krye në Windows 11, në mënyrë që ta gjeni lehtësisht kur keni nevojë të lexoni aplikacionin. Këtu janë hapat që duhen ndjekur.

Si të shpëtoni nga reklamat në Gmail

Si të shpëtoni nga reklamat në Gmail

Gmail është padyshim një nga shërbimet më të mira të postës elektronike të disponueshme sot, duke ofruar një sërë veçorish mbresëlënëse që e bëjnë komunikimin më efikas dhe

Si të gjeni telefonin tuaj të humbur Samsung

Si të gjeni telefonin tuaj të humbur Samsung

Të gjithë kemi qenë atje. Momenti i panikut kur nuk mund ta gjeni telefonin tuaj, pajisjet tuaja më personale që përdorni për të qëndruar të lidhur me botën.

Si të ndryshoni vërtetimin me dy faktorë të Microsoft 365

Si të ndryshoni vërtetimin me dy faktorë të Microsoft 365

Dëshironi të dini se si të ndryshoni vërtetimin me dy faktorë të Microsoft 365? Lexoni këtë artikull për të mësuar të gjitha metodat e thjeshta dhe për të mbrojtur llogarinë tuaj.

Si të eksportoni faqeshënuesit e Chrome

Si të eksportoni faqeshënuesit e Chrome

Lundrimi në internet shpesh ndihet si një udhëtim në oqeanin e pakufishëm të dijes, me faqet e internetit dhe faqet tuaja të preferuara që shërbejnë si të njohura

Çfarë është SMPS?

Çfarë është SMPS?

Mësoni se çfarë është SMPS dhe kuptimin e vlerësimeve të ndryshme të efikasitetit përpara se të zgjidhni një SMPS për kompjuterin tuaj.

Çfarë është një fjalëkalim kryesor Firefox dhe si të krijoni një të tillë

Çfarë është një fjalëkalim kryesor Firefox dhe si të krijoni një të tillë

Kur krijoni një Fjalëkalim Primar Firefox, ju shtoni një shtresë shtesë sigurie në fjalëkalimet tuaja të ruajtura. Ja se si ta aktivizoni dhe ndryshoni atë.

Si të përditësoni Galaxy Tab S8

Si të përditësoni Galaxy Tab S8

Ndërsa teknologjia përparon me shpejtësi, nevoja për t'i mbajtur pajisjet tona - telefonat, tabletët dhe kompjuterët - të përditësuara me softuerin më të fundit është më urgjente sesa

Si të shikoni një listë të aplikacioneve të çinstaluara së fundi në Android

Si të shikoni një listë të aplikacioneve të çinstaluara së fundi në Android

Jeni penduar ndonjëherë që keni çinstaluar një aplikacion? Menduat se një aplikacion tjetër do të ishte më i mirë, por vendosët të ktheheni te ai që keni përdorur. Problemi është se ju

Si të identifikoheni në WhatsApp në pajisje të shumta

Si të identifikoheni në WhatsApp në pajisje të shumta

WhatsApp, aplikacioni i mesazheve i njohur në të gjithë botën, është bërë pjesë integrale e komunikimit tonë të përditshëm. Nëse jeni duke biseduar me miqtë,

Si të përdorni Galaxy S23 si Hotspot

Si të përdorni Galaxy S23 si Hotspot

Samsung Galaxy S23, me gamën mbresëlënëse të veçorive dhe aftësive të fuqishme, është me të vërtetë një mrekulli në fushën e telefonave inteligjentë. Një prej saj

Older Posts >